ULGI PODATKOWE 2014

info - ulgi

Ulgi podatkowe 2014 nie zmieniają się zbytnio w porównaniu z poprzednim rokiem. Zostaje ulga na dzieci, tzw. Prorodzinna, i wynosić będzie 92,67 zł miesięcznie (1112,04 w skali roku). Na Internet rocznie uzbiera nam się 760 zł rocznie, w tym roku nie trzeba już przedstawiać FVAT, aby otrzymać ulgę na internet. Ulgę można otrzymać także na Internet bezprzewodowy i mobilny.Ulga na dzieci

Ulga prorodzinna, czy też ulga na dziecko, upoważnia osoby wychowujące małoletnie dzieci do ulgi w wysokości 1112,04 zł. Ulga ta dotyczy również dzieci do 25 roku życia, które uczą się, a ich dochody nie przekraczają 3091 zł. Warunkiem w obydwóch przypadkach jest wspólne mieszkanie z dzieckiem. Ulgę na dzieci można wypełnić korzystając z PIT 36 lub 37, a samą kwotę wypełniamy w PIT/0.

 

Ulga na Internet

W tym roku, aby uzyskać ulgę na Internet nie trzeba przedstawiać Faktur VAT, a odliczyć można maksymalnie 760 zł rocznie. W tegorocznych PITach można odliczać również Internet mobilny, bezprzewodowy.

 

Pozostałe Ulgi podatkowe

W ulgach rehabilitacyjnych zwiększono liczbę osób, które o taką ulgę podatkową mogą się ubiegać. Wynajęcie psa przewodnika upoważnia niepełnosprawne osoby do ulgi podatkowej w wysokości 2280 zł. Szersza lista ulg podatkowych obowiązujących w tym roku:

  • Ulga od darowizny
  • Ulga na nowe technologie
  • tzw. Ulga na powrót
  • Ulga mieszkaniowa

 

Więcej o ulgach dowiesz się na stronie ministerstwa finansów - ulgi podatkowe 2014.