Jak rozliczyC PIT 2014?

jak rozliczyć pity

Z roku na rok przybywa nam metod rozliczenia podatku PIT. PIT za rok 2014 obliczymy w kilka możliwych sposobów. Druki PIT ręcznie Możemy PITy wypełnić tradycyjną metodą – za pomocą długopisu. Oficjalne druki PIT możemy dostać w Urzędzie Skarbowym bądź ściągnąć i wydrukować z Internetu. Wypełnione formularze składamy w odpowiednim US, bądź wysyłamy pocztą. Ministerstwo finansów udostępnia instrukcje wypełniania PIT, które można ściągnąć już w grudniu.

Druki PIT Interaktywne

Wciąż mało popularna metoda, polegająca na wypełnianiu formularzy online. Druki interaktywne aktywne mają tylko niektóre pola, w które należy wpisać odpowiednie kwoty, resztę obliczają same. Podobnie jak zwykłe wzory PIT, można wysłać je do Urzędu, dodatkowo możliwa jest wysyłka elektroniczna za pośrednictwem Internetu.

PIT 2014 Program

Program do PITów 2014 występuje w Internecie pod wieloma postaciami. Można skorzystać m.in. z popularnych Gazety Wyborczej czy Rzeczpospolitej, jak i innych darmowych. Każdy z nich ma podobny interfejs i oferuje zbliżone możliwości. Zaletą jest z pewnością rozliczenie PIT online i wysłanie przez Internet.

Nie wiesz w jaki sposób wypełnić PITy? Sprawdź: